Unikalaus medienos apdirbimo būdo, kilusio iš Tekančios saulės šalies, populiarumas Europoje įgauna pagreitį ir yra vis dažniau matomas įvairių šalių architektūroje. Japonijoje deginta mediena iki šių dienų išlieka viena pagrindinių statybinių medžiagų, kadangi pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu ir yra vertinama dėl ilgaamžiškumo bei lengvo apdirbimo proceso. Tuo tarpu Vakarų šalyse susilaukė pelnyto dėmesio už savo išskirtinę ir estetinę išvaizdą, neutralų poveikį gamtai bei tvarumą.
SUGI BAN WOOD įmonė atnešė ir į Lietuvą mums vis dar inovatyvią statybinę medžiagą, kuri nepaliks abejingų. Todėl pasinerkime į Tolimaisiais Rytais dvelkiančią technologiją drauge!
Degintos medienos istorija
Japoniška medžio deginimo technika Yakisugi žinoma jau šimtmečius, tačiau visai neseniai ėmė populiarėti Europoje, o tuo pačiu ir Lietuvoje. Vieni specialistai pirmąsias degintos medienos konstrukcijas datuoja dar XVIII amžiuje, kiti mano, kad tai galėjo būti gerokai senesnė praktika.
Anksčiau visi japonų namai buvo mediniai, todėl gyventojai ypač bijojo gaisrų. To meto inžinieriai jau suprato, kad malkų deginimas sulėtina ir kai kuriais atvejais netgi gali sustabdyti ugnį. Ir iš tiesų, jei paviršius jau yra apdegęs, jis gali parausti kaip žarijos, bet neįsiliepsnoti.
Taip pat greitai suprato, kad deginta mediena yra atspari ir visų rūšių grybeliams, pelėsiui bei kitiems mikroorganizmams, o vabzdžiams, linkusiems daryti žalą medžiui, deginta mediena neaktuali dėl maistinės vertės stokos. Dėl visų minėtų privalumų ši unikali, iš Tolimųjų Rytų atėjusi, technika vystėsi iki XX amžiaus vidurio. Šios statybinės medžiagos, laikui bėgant, išpopuliarėjo tokiose šalyse kaip Kanada, Prancūzija ir Skandinavija, o šiuo metu sparčiai populiarėja ir likusiose Europos šalyse.
Kadaise medį tokiu būdu apdirbdavo tik rankomis ir sunkiu darbu, tačiau šiais laikais tai daroma gana greitai, efektyviai ir kokybiškai, pasitelkiant deginimo bei šlifavimo stakles, plačiai naudojamas degintos medienos gamyboje.
Japonai suprato, kad mediena ugnies liepsnų dėka tampa patvaresnė, atsparesnė nepalankioms oro ir biologinėms sąlygoms, taip pat įgauna unikalią išvaizdą, tad tai ideali medžiaga ne tik namų eksterjerams tobulinti, bet ir interjerui pagyvinti, suteikiant išskirtinį natūralumo žavesį.
Degintų medinių lentų savybės ir privalumai
Deginto medžio lentos bei dailylentės fasadams yra populiarios ir geidžiamos ne tik dėl savo išskirtinės, akį traukiančios išvaizdos. Yra ir kitų praktiškų bei funkcionalių privalumų, dėl kurių jūs tiesiog negalėsite atsispirti degintos medienos lentoms. Štai jie.
Hidrofobiškumas
Degintos medienos dailylentės yra hidrofobiškos, kitaip tariant, atsparios bet kokio tipo drėgmei, todėl tai dar viena svari priežastis, kodėl turėtumėte pasirinkti degintos medienos lentas savo fasadui atnaujinti ar pagyvinti naujai kuriamą.
Patvarumas
Deginto medžio lentos ir dailylentės pasižymi išskirtiniu patvarumu. Jos yra kietesnės nei neapdoroto medžio masyvas, užtikrina efektyvią apsaugą nuo ugnies, yra atsparios įvairių vabzdžių daromam neigiamam poveikiui ir yra visiškai atsparios puvimo procesams. Tai daro jas itin patvarias ir paverčia puikiomis statybinėmis medžiagomis.
Ilgaamžiškumas
Dėl apanglėjusios medienos patvarumo ji įgauna ir kitą neabejotinai puikią savybę – ilgaamžiškumą. Dėl atsparumo įvairiems jau minėtiems neigiamiems veiksniams degintos medinės lentos gali pragyventi ir jus! Apskaičiuota, kad jų vidutinė gyvenimo trukmė yra apie 80 metų – beprotiškas skaičius, tiesa? Kad galėtumėte palyginti: lauke paliktos pušies gyvavimo trukmė nesiekia kelių dešimtmečių.
Dizainų įvairovė
Degintos medinės dailylentės fasadui yra geidžiamos dar ir dėl to, kad galima išgauti daugybę skirtingų atspalvių, priklausomai nuo deginimo laipsnio ir laiko, šukavimo jėgos ir šios procedūros atlikimo kartų, aliejaus, lako ar kitų papildomų apsauginių priemonių naudojimo. Mediena gali būti juoda it smala, su pilkais arba mėlynais atspalviais, bet taip pat įmanoma išlaikyti ir labai artimą vaizdą pirminei medžio išvaizdai.
Universalumas
Ar esate matę estetišką ir puikiai derančią kur bepažiūrėtum – tiek interjere, tiek eksterjere – statybinę medžiagą? Lažinamės, kad ne? Štai dar vienas degintos medienos privalumas – jos lengvas pritaikymas praktiškai bet kur. Norite iškloti grindis ar lubas name, pagyvinti svetainės sieną, o gal įrengti prabangų vonios kambarį? O kaip dėl pačio namo fasado? Nepamirškite stogo – jam taip pat ši statybinė medžiaga puikiai tiks. Pasitarnaus ir lauko terasų, sklypo tvorų ir net namelių miško apsuptyje ar pirčių statyboms. Galite sugalvoti ką tik panorėję ir didžioji dalis idėjų ar projektų gali būti įgyvendinta su deginto medžio lentomis ar dailylentėmis.
Ekologiškas gaminys
Kasdien mažais žingsneliais Europa juda link ekologiškesnio gyvenimo būdo, tad neišvengiamai anksčiau ar vėliau ir mes turėsime prisitaikyti. Būtent dėl šių aplinkybių deginta mediena – kaip statybinė medžiaga – bus ne tik estetiškas ir praktiškas sprendimas, bet ir teisingas. Japonišku būdu apdorotai medienai nėra naudojamos jokios cheminės medžiagos, galinčios pakenkti aplinkos gerovei ar žmonių sveikatai. Jei yra poreikis naudoti papildomas priemones, tuomet yra pasitelkiami tik natūralūs preparatai. SUGI BAN WOOD savo gaminius dengia tik ekologiška alyva.
Neabejotinas išskirtinumas
Jei anksčiau japonai degintą medį naudojo labai pragmatiškais sumetimais, dabar apanglėjusi mediena yra nepakeičiama dekoratyvinė detalė šiuolaikiniams architektams ar interjero/eksterjero dizaineriams. Daugelis dizainerių ir menininkų pasirinko savo darbe būtent šią techniką, kadangi tai leidžia žaisti su visomis praktiškiausiomis pastatų statybose spalvomis – juoda, pilka, ruda ir visais jų atspalviais.
Ši kruopšti ir natūralumą išsauganti medžio apdirbimo technologija leidžia pajusti medienos tekstūrą, pamatyti visus jos rėžius, pajausti miško harmoniją. Unikalios degintos medienos išvaizdos gali būti itin švelnios arba priminti grublėtą aligatoriaus odą – viskas priklauso nuo deginimo lygio ir trukmės.
Degintos medienos dailylenčių panaudojimas fasadui
Deginto medžio dailylentės, naudojamos pastatų fasadams, ne tik apsaugo pastato vidų nuo nepageidaujamų išorės veiksnių – kaitros karštą vasaros dieną, vandens lietingą pavasarį ar rudenį bei speigo šaltą žiemos vakarą, bet ir pakelia konstrukcijų estetinį lygį, paverčia pastatą natūraliu, tačiau tuo pačiu ir šiuolaikišku architektūriniu statiniu.
Aukštas atsparumo lygis įvairiems, žalą darantiems, veiksniams bei medžiagos ilgaamžiškumas yra tie veiksniai, dėl kurių jums ateinančius dešimtmečius nereikės jaudintis dėl pastato fasado būklės ir išvaizdos, taigi tai vieną kartą gyvenime atliekama investicija, dėl kurios neteks gailėtis.
Šiais laikais itin populiaru derinti natūralumą su modernizmu, tad deginto medžio lentas fasadui drąsiai derinkite su betono paviršiais – toks derinys išliks aktuali architektūrinė tendencija ilgus metus, todėl nereikės sukti galvos, kaip vėl atnaujinti namo ar komercinio pastato fasadą.
Deginto medžio fasadas: kaip išsirinkti?
Deginta mediena eksterjere gali būti naudojama įvairiai. Tačiau svarbu ją teisingai pasirinkti ir derinti su kitomis medžiagomis. Kadangi deginta mediena fasadą ir saugos, ir tuo pačiu puoš, ji turėtų būti itin kokybiška, patvari, atspari drėgmei bei ugniai, taip pat teisingai parinkta medienos rūšis, spalva, apanglėjimo lygis bei kitos detalės.
Rinkoje galite rasti ir egzotinės degintos medienos, tokios kaip maumedis ar kedras, taip pat ir vietinių medžio rūšių, tokių kaip eglės ar pušys. Medžio rūšies pasirinkimas priklauso nuo jūsų biudžeto ir norimos degintų medienos lentų spalvos bei raštų. Egzotinė mediena, lyginant su mūsų vietinėmis medžių rūšimis yra brangesnė, kadangi pasižymi kur kas aukštesniu tvirtumo lygiu. SUGI BAN WOOD gali jums pasiūlyti kokybiškų ir mišku dvelkiančių eglės bei pušies lentų, taip pat itin tvirtų ir patvarių deginto maumedžio lentų bei dailylenčių fasadams ir kitiems objektams.
Labai svarbu ir tai, kokį galutinį namo vaizdą norite sukurti. Jei namo eksterjere dominuoja stambūs, masyvūs objektai ir detalės, galbūt vertėtų rinktis deginto medžio lentas, tačiau jei norima sukurti priešingą galutinį rezultatą – tuomet derėtų rinktis dailylentes. Ir vienu, ir kitu atveju, tinkamai priderintas deginto medžio fasadas atrodys įspūdingai, tik jo kaina gali kisti.
Ugnimi apdorojamų lentų priežiūra
Vienas iš dar nepaminėtų degintų lentų privalumų yra nereiklumas priežiūrai. Ši statybinė medžiaga jau iš savęs yra patvari ir ganėtinai atspari ugniai, tačiau visada įmanoma tai dar labiau pagerinti.
Degintos medienos lentoms ar dailylentėms tikrai galite naudoti papildomas impregnavimo priemonės, kurios sustiprins atsparumą drėgmei bei padidins nedegumo klasę. Taip pat, galima imtis tokių profilaktinių ir periodiškų darbų kaip lentų paviršiaus aliejavimas pasirinkta alyva. Pastarajį veiksmą galima atlikti kas 4-5 metus ir tokiu būdu efektyviai ir nesunkiai atšviežinti degintos medienos grožį bei tekstūrą, taip pat, sulėtinti medienos senėjimą.
SUGI BAN WOOD degintos medienos fasadui kaina ir kitos sąlygos
SUGI BAN WOOD degintų medienos lentų ar dailylenčių kaina priklauso nuo keletos svarbiausių veiksnių. Pirmiausiai šių statybinių medžiagų kainai įtaką daro pagrindinės žaliavos rinkos kaina tuo metu, kai yra priimamas užsakymas. Visų antra, labai svarbi ir medienos rūšis, kadangi vietinių ir egzotinių medžių kaina rinkoje skiriasi. Trečia, svarbu ar bus pasirinktos paprastos deginto medžio lentos, ar dailylentės, nes jų pagaminimui reikalingos skirtingos išlaidos. Taip pat, kainą formuoja ir tai, kokio lygio apdirbimo gaminių pageidaujate, kadangi galima rinktis iš skirtingų apanglėjimo lygių, šukuotas kartą, kelis ar visai nešukuotas, taip pat papildomų priemonių naudojimą, kuris gali padidinti jų ir taip aukštą atsparumo lygį įvairiems veiksniams, pavyzdžiui, impregnavimą priešgaisriniam lygiui padidinti.
Žinoma, kaina priklausys ir nuo to, kokio degintos medienos lentų ar dailylenčių kiekio pageidaujate, taip pat atstumo iki pristatymo vietos. Kad sužinotumėte galutinę pirkinių kainą, turėtumėte užpildyti SUGI BAN WOOD elektroninėje svetainėje esančią formą, kurioje pateikę visus užsakymui reikalingus duomenis, sužinosite ir galutinę kainą. Mūsų komanda padės jums priimti optimaliausią sprendimą jūsų projektui ar idėjai.
DUK
Kodėl verta rinktis degintą medieną fasadui?
Degintą medieną fasadui verta rinktis dėl keleto priežasčių. Pirmiausia, tai šios statybinės medžiagos universalumas ir pritaikomumas įvairiems projektams – stogo, fasado įrengimui, funkcionaliai interjero puošybai, terasų, tvorų montavimui ir t. t.
Tvarumas yra dar viena savybė, dėl kurios verta rinktis ilgaamžę, itin tvirtą, žmonėms bei aplinkai „draugišką“, vandens bei drėgmės poveikiui atsparią degintą medieną fasadui. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad visa deginta mediena fasadui yra saugi naudoti, ypač kalbant apie gaisro pavojų, nes deginta mediena fasadui sunkiau užsidega, o nedegumo klasei dar padidinti galima naudoti priešgaisrinį impregnavimą.
Natūralia estetika bei tekstūrų įvairove pasižyminčią tvirtąją degintą medieną fasadui verta rinktis ir dėl jos išskirtinės išvaizdos, spalvų įvairovės bei galimybės sukurti išskirtinius interjero bei eksterjero sprendimus.
Kokia degintos medienos fasadui kaina?
Degintos medienos fasadui kaina priklauso nuo keleto aspektų. Vienas iš jų yra medienos, iš kurios yra gaminamos degintos medienos lentos, tipas. Dažniausiai šiuo būdu yra apdirbama pušies, eglės, maumedžio ir kt. tipų mediena. Antras aspektas, lemiantis degintos medienos fasadui kainą, yra žaliavos kaina užsakymo metu. Trečiasis aspektas, darantis įtaką degintos medienos fasadui kainai, be jokios abejonės, yra norimas įsigyti kiekis. Norint sužinoti tikslią kainą, prašome susisiekti su mūsų specialistais, kurie įvertinę jūsų projekto dydį bei apskaičiavę reikiamos degintos medienos fasadui kiekį, galės įvardinti tikslią kainą.