Degintos, medinės terasinės lentos

Degintos medinės terasinės lentos – tai unikalus Sugi Ban Wood įmonės, įsikūrusios Lietuvoje, pasiūlymas originalių ir išsiskiriančių iš aplinkos sprendimų mėgėjams. Tai, vienareikšmiškai, sukurta žmonėms, vertinantiems unikalumą ir tuo pačiu ieškantiems aukšto kokybės lygio bei didelės estetinės vertės produkto. Tokia medžio apdirbimo technika ne tik pabrėžia natūralų medienos raštą bei tekstūrą, bet ir apsaugo lentas nuo žalą darančių išorės veiksnių. Degintos medžio lentos yra puikus pasirinkimas paįvairinant interjero dizainą ir kuriant fasado apdailą. Bet dar labiau jos tinka lauko terasos statybai. Jos yra patvarios, atsparios mechaniniams pažeidimams ir drėgmei, estetiškos, ekologiškos ir, svarbiausia, saugios.

Unikalus japoniškas medžio apdirbimo būdas

Jei ugnis ilgą laiką mūsų šalyse buvo laikoma medieną naikinanti jėga, tai japonai dar prieš keletą amžių suprato, kaip šią jėgą pažaboti savo naudai. 

Japonija yra šalis, pilna miškų, todėl ji užima 3 vietą pasaulyje pagal šalies žalumą. Būtent todėl mediena, kaip statybinė medžiaga, Japonijoje buvo įprasta jau nuo neatmenamų laikų. O kur mediniai pastatai, ten ir didelė gaisro tikimybė. Ilgainiui japonai pastebėjo, kad sudegusios medžio lentos pakartotinai neužsidega, taip pat tampa kur kas kietesnės ir atsparios vandeniui bei kitiems neigiamiems veiksniams. Todėl visą tai įsisavinus imta kurti specialų medžio apdirbimo ugnimi būdą.

Šis medžio apdirbimo būdas, visuotinai geriau žinomas kaip Shou Sugi Ban arba Yakisugi, buvo laikomas tradiciniu japonų metodu apsaugoti medinių lentų ir dailylenčių paviršių, kai dar nebuvo jokių cheminių medžio apsaugos priemonių. Trumpai tariant, šis medienos konservavimo principas prailgina lentų gyvavimo laiką, užkertant kelią puvimo procesams bei vabzdžių ir pelėsių daromai žalai. Ugnis jas paverčia tvirtesnėmis ir pagerina jų atsparumą ugniai, nes pakartotinai medis neužsiplieskia atvira liepsna.

Į Europą ši nauja statybinė medžiaga atkeliavo dar šio amžiaus pradžioje, o populiarumas auga iki šių dienų. Jei prieš dešimtmetį gana didelė dalis Skandinavijos šalių namų buvo pastatyti naudojant tik degintos medienos lentas, tai šiandien Lietuvoje galime vis dažniau pamatyti puikių meninių sprendimų, kuriuos padėjo įgyvendinti būtent degintos lentos.

Lentų deginimo technika – kaip tai veikia?

Lentų deginimo technika yra tradicinis japonų medienos apdirbimo būdas. Trumpai tariant, veikiant aukštai temperatūrai, mediena transformuojasi – paviršius intensyviai dega, o vidiniai sluoksniai lieka nepažeisti. Rezultatas, matomas plika akimi, yra unikalios spalvos lenta, pasižyminti išraiškingu raštu. Tačiau lentų deginimo technika toli gražu nėra tik apie estetiką ir spalvas. Šis konservavimo metodas suteikia medienai natūralią apsaugą, kurios dėka ji išlaiko savo savybes ilgus metus ir gali džiuginti kone šimtmetį.

Degintų medžio lentų geriausios savybės ir privalumai

Sugi Ban Wood degintos terasinės lentos pasižymi išskirtine išvaizda, kuri patraukia praeivių ar svečių dėmesį ir suteikia savito charakterio bet kuriai vietai, kurioje jos yra naudojamos. Natūralus degintos medienos grožis atsiranda dėl kelių etapų (šukavimo ir deginimo) apdirbimo procese, kurie pabrėžia ir išryškina unikalų medienos raštą. Kiekviena lenta tampa unikaliu elementu ant grindų, sienų, fasado, taip pat terasoje ar net ant stogo, suteikiančiu interjerui bei eksterjerui šilumos ir originalumo. Be to, apdegusios lentos yra itin patvarios – dėl ugnies liepsnų jos apanglėja ir sukietėja, todėl yra kur kas atsparesnės mechaniniams pažeidimams nei įprastos lentos. 

Dar daugiau – deginimo procesas padidina medienos atsparumą žalingam išorinių veiksnių poveikiui, pavyzdžiui, drėgmei, vandeniui, įvairiems kenkėjams, pelėsiui bei grybeliams. Ugnies kaitra sunaikina visą medyje esančią celiuliozę, kuri yra pagrindinis vabzdžių bei grybelių maisto šaltinis.

Ir būtina pabrėžti, kad tokiu principu apdirbtų lentų degumo lygis yra sumažinamas iki minimumo, nes kartą užsiliepsnojusi lenta jau nebeįsiplieskia. Esant poreikiui galima šią savybę dar labiau sustiprinti naudojant specialius impregnantus.

Degintos lentos terasoms ir ne tik

Sugi Ban Wood siūlomi gaminiai yra plačiai naudojami tiek vidaus, tiek išorės apdailos darbams atlikti. Tai kokybiškas ir praktiškas dekoratyvinis elementas, galintis bet kokiam kambariui ar pastato išorei suteikti unikalumo. 

Tačiau užvis labiausiai degintos medinės lentos gali pasitarnauti lauko terasos statyboje. Dėl savo naudingų ir praktiškų savybių tai idealus pasirinkimas tokio pobūdžio statiniams lauke. Apanglėjusios Sugi Ban Wood lentos gali būti naudojamos terasos (ir ne tik) grindims, sienoms ir net stogui. Iš medinių terasinių lentų, neabejojame, išeis ir puikus virtas stalas terasoje ar lauko pavėsinėje. 

Kai sakome, kad šios statybinės medžiagos yra plačiausiai panaudojamos statybų sektoriuje – nemeluojame. Iš jų galite montuoti laiptus, aptverti sklypą tvora, puošti laiptų turėklus, balkono atitvarus ir net jomis dengti pastatų stogus. Taigi panaudojimo galimybės, iš esmės, yra beribės. Degintos medinės lentos – pušinės, eglinės ar egzotinio maumedžio – padės jums išpildyti bet kokį sumanymą ar projektą.

Gauti pavyzdį

Užpildykite formą ir per 2-3 d.d. atsiųsime medienos pavyzdžių dėžutę

GET STARTED

0$

Ačiū! Medienos pavyzdžius atsiųsime per keletą dienų


The final estimated price is :


Summary

Description Information Quantity Price
Discount :
Total :

Skaičiuoti kainą

Užpildykite formą ir sužinokite degintos medienos kainą jūsų projektui. Jeigu neradote jums reikiamų matmenų – susisiekite apačioje esančiais kontaktais ir pateiksime individualų pasiūlymą. Visos kainos nurodytos be PVM

GET STARTED

0$

Ačiū, susisieksime su jumis per 1-2 d.d.


KAM NAUDOSITE?

Fasadas

Terasa

Stogas

Tvora

Interjeras

Pasirinkite vieną iš variantų

PASIRINKITE

Pasirinkite vieną iš variantų

PASIRINKITE PROFILĮ

PUSĖ ŠPUNTO VERTIKALIAI

PUSĖ ŠPUNTO HORIZONTALIAI

STAČIAKAMPIS – PAR

ROMBAS

TAŠELIS

NEŽINAU

Pasirinkite vieną iš variantų

KOKIA SPALVA DOMINA?

1 kartą šlifuota mediena

2 kartus šlifuota mediena – WINDY + 2 Eur

Pasirinkite vieną iš variantų

Kiek kv. m.?


Pasirinkite vieną iš variantų

PASIRINKITE

Pasirinkite vieną iš variantų

PASIRINKITE

Pasirinkite vieną iš variantų

PASIRINKITE

Pasirinkite vieną iš variantų

PASIRINKITE

Pasirinkite vieną iš variantų

Preliminari kaina

Preliminari kaina

Užpildykite kontaktų formą ir atsiųsime jums tikslų kainos pasiūlymą
Santrauka

Aprašymas Informacija Kiekis Kaina
Nuolaida:
Iš viso:

Rekvizitai:

Kontaktai verslui:

Kontaktai privatiems:

Sekite mus socialiniuose tinkluose: