Fasado dailylentės

Namo fasadas yra kone svarbiausia pastato dalis, nusakanti architektūrinį stilių, todėl tiek daug dėmesio skiriame jo išvaizdai ir apdailai. Turbūt nesuklysime pasakydami, kad medinės fasadinės lentos yra vienas populiariausių pasirinkimų Lietuvoje. Ir savaime suprantama, kad viskas dėl prieinamos kainos ir plataus skirtingų dizainų pasirinkimo. Tačiau daug kas priklauso nuo pasirinktos medienos rūšies. Taigi kuri iš jų geriausiai tinka kaip patvari ir estetiška lauko fasado apdailos medžiaga? 

Jeigu svajojate apie natūralų medinį pastato fasadą, turite gerai apgalvoti, iš kokios medienos jis bus pagamintas. Patikėkite, pasirinkimas didžiulis! Populiariausios fasadams skirtos medienos rūšys yra eglė, Sibiro maumedis, pušis, kedras ir kitos egzotinės rūšys, pasižyminčios išskirtiniu tvirtumu.

Vienas populiaresnių pasirinkimų lauko apdailai yra eglė. Dėl savo spalvos eglė dar yra vadinama baltąja mediena. Dideliu atsparumu besikeičiančioms oro sąlygoms jos pasižymi todėl, kad auga būtent tokiose vietose. Medinės lentelės iš eglių puikiai tinka modernių fasadų apdailai.

Sibiro maumedžio pasirinkimas fasado apdailai yra tiesiog puiki idėja. Šiai rūšiai būdingas tvirtumas ir didelis atsparumas oro sąlygoms, todėl puikiai prisitaikys ir prie Lietuvos klimato. Dažniausiai dėmesį atkreipia plati atspalvių gama – Sibiro maumedis gali būti ir medaus, ir šviesiai rudos spalvos. Natūralus sibirinio maumedžio tarnavimo laikas yra apie 15 metų, tačiau jei sąžiningai prižiūrite tokias dailylentes, jos tarnaus dar ilgiau. 

SUGI BAN WOOD gali pasiūlyti ir degintų maumedžio dailylenčių jūsų tobulam pastato fasadui sukurti. Unikalus japonų medžio apdirbimo būdas suteikia medienai daugelį naudingų savybių, kurių labiausiai reikia lauke esantiems objektams. Tai iki minimalaus lygio sumažintas degumas, atsparumas lietui, sniegui ir drėgmei, kardinaliems oro temperatūrų pokyčiams, grybeliams ir kitiems medienos kenkėjams. Degintos maumedžio fasadinės lentos padės sukurti išskirtinį ir įdomų pastato eksterjerą.

Pušis kaip namo lauko fasado apdailos medžiaga taip pat gali būti tinkamas variantas, tačiau geriausia, jei ji bus deginta. Tokiu būdu bus išryškintos geriausios jos savybės, išskirtinis grožis ir suteikta ilgaamžiškumo bei tvirtumo, jau nekalbant apie atsparumą drėgmei ir kitiems, medienai žalą darantiems, veiksniams.

Kita patvari ir fasadams puikiai tinkanti medžiaga yra Kanados kedras. Jis iš kitų medžio rūšių išsiskiria kur kas didesniu kiekiu aliejinių medžiagų, kurios leidžia atsisakyti papildomo dailylenčių impregnavimo. Tačiau jei norite kaip įmanoma ilgiau išlaikyti natūralią šios medienos spalvą, impregnavimo proceso neturėtumėte praleisti. Kanados kedras gerai izoliuoja nuo šalčio ir karščio bei išorėje sklindančio triukšmo. 

Fasadinės lentos internetu

Medinių fasadinių lentų kaina, iš esmės, priklauso nuo pasirinktos medienos rūšies. Tačiau degintų medinių dailylenčių kaina be medžio rūšies (eglė, pušis arba maumedis) skiriasi dar ir apdirbimo lygiu, šlifavimo skaičiumi bei naudojamomis papildomomis apsauginėmis priemonėmis. 

Užpildykite SUGI BAN WOOD svetainėje esančia formą ir mūsų komandos specialistai pateiks jums tikslesnę dailylenčių kainą. Atnaujinkime jūsų pastato fasado vaizdą drauge!