Medienos deginimas japonišku Shou Sugi Ban apdirbimo būdu yra ilgas ir sudėtingas procesas, tačiau daug efektyvesnis nei šiuolaikiniai medinių lentų gamybos būdai. Prieš kelis šimtus metų japonai atrado, kad deginta mediena yra kur kas atsparesnė ugniai ir biologinėms bei lauko sąlygoms. Medienos deginimas kur kas labiau prailgina medinių lentų tarnavimo laiką, nepriklausomai nuo jų panaudojimo būdo – interjere ar eksterjere.
Medienos deginimas, kaip procesas, yra sudarytas iš keletos etapų. Pirmame, kone pačiame svarbiausiame, etape medžio lentos iš abiejų pusių yra deginamos pasirinktu intensyvumu. Kituose etapuose jos yra šukuojamos specialiais šepečiais, atvėsinamos, nuplaunamos vandeniu ir preciziškai išdžiovinamos. Galiausiai jų paviršius gali būti prisotinamas natūralių aliejų arba nulakuotas, kad papildomai apsaugotų medieną ir išryškintų jos natūralią spalvą bei unikalią struktūrą. SUGI BAN WOOD savo produkcijai naudoja tik ekologišką alyvą.
Medienos deginimas pagal tradicinę japonišką Shou Sugi Ban techniką suteikia šiai statybinei medžiagai atsparumą išoriniams veiksniams, tokiems kaip vėjas, drėgmė, įvairūs kenkėjai, grybeliai ir kiti mikroorganizmai. Tokia mediena taip pat daug sunkiau užsidega, nes apanglėjusiuose sluoksniuose nebėra degiausių komponentų. Svarbu ir tai, kad ekologiniu požiūriu Shou Sugi Ban technika yra natūralus, netoksiškas ir aplinkai nekenksmingas procesas. Natūrali mediena pasižymi nepaprasta spalvų ir raštų gausa, o japoniška deginimo technika leidžia juos dar labiau išryškinti. Degintos medinės lentos gali išsilaikyti net iki 50-60 metų.