Namo fasado apdaila

Gyvenamųjų namų ar pastatų statyba susideda iš keletos svarbių etapų ir tai nėra tik pamatų liejimas bei stogo dengimas. Vienas iš paskutiniųjų, bet itin svarbus, pastatų statybos etapas yra namo fasado apdaila. Būtent šiame statybų baigiamajame etape pastatas įgauna savo tikrąjį ir projekte numatytą vaizdą.

Namo fasado apdaila, paprastai tariant, saugo išorines pastato sienas nuo nepalankių oro sąlygų bei mechaninių pažeidimų. Tinkamai suprojektuota ir parinkta fasado apdaila, žinoma, atlieka ir dekoratyvinę funkciją. Paprastai architektai bei eksterjero dizaineriai sujungia keletą skirtingų  fasado apdailos medžiagų, kad sukurtų originalų ir išskirtinį vaizdą.

Namo apdaila paprastai vyksta užbaigus visus drėgnus statybų darbus pastato viduje. Daugumoje naujų namų išorinės pastato sienos yra apšiltinamos ir tinkuojamos, tinko spalvą derinant prie stogo, langų, lauko durų ar kitų statinio objektų. Tačiau vis daugiau žmonių savo namų fasadus nori puošti natūraliomis medžiagomis, pavyzdžiui, medžiu, akmeniu arba įvairiomis šias medžiagas imituojančiomis dailylentėmis. Medžiagų ir priemonių namų fasadams sutvarkyti yra begalė, tereikia išsirinkti optimaliausią sprendimą, tenkinantį jūsų poreikius ir išpildantį jūsų vizijas.

Namo fasado apdailos būdą ir pasirinktų medžiagų spalvas numato projektą vykdantis architektas arba kitas asmuo. Brėžiniuose yra nurodomos medžiagų rūšys, jų tipas ir spalva, taip pat pateikiamas izoliacijos tipas bei storis. Tokia darbų strategija ženkliai palengvina medžiagų, skirtų pastatų fasadams sutvarkyti, įsigijimą ir apsaugo nuo klaidų, pavyzdžiui, fasado dailylenčių bei kitų elementų nesuderinamumo ar kitų nesklandumų.

Šiais laikais Lietuvoje dauguma namų statomi naudojant mūrinę technologiją, kai išorinės pastato sienos yra apdailinamos tinku ir tam tikrose vietose dekoruotos klinkerio arba betono plytelėmis, imituojančiomis akmenį, plastikine arba medine danga ir kitomis medžiagomis.

Namo apdaila – kokios statybinės medžiagos jai tinka ir į ką atkreipti dėmesį?

Kai kalbame apie vaizdą iš lauko pusės – pastato fasadą – labiausiai turime galvoti apie medžiagų tvirtumą ir patvarumą, bet nepamiršti ir estetinio vaizdo. Apdailos medžiagos, naudojamos pastatų fasadams sutvarkyti labiausiai turi būti atsparios išorinėms lauko sąlygoms, taip pat tvirtos, ilgaamžės ir išvaizdžios. Visais laikais populiariausios apdailos medžiagos buvo ir iš dalies vis dar yra medis, klinkeris ir akmuo. 

Akmuo

Jei pastato savininkai nusprendžia namo apdailą užbaigti arba papildyti naudojant akmenį, dažniausiai renkasi granito, marmuro, sienito arba smiltainio plokštes. Šios yra sunkios, dažniausiai naudojamos ant storų ir tvirtų pastato sienų, todėl prieš nusprendžiant apdailai naudoti akmenį, įsivertinkite pastato sienų storį bei tvirtumą.

Klinkeris

Iš šios medžiagos pagamintos plytos ir plytelės pasižymi labai plačia spalvų gama, todėl klinkerį be vargo pritaikysite tiek prie tradiciniu stiliumi suprojektuoto pastato, tiek prie modernistinio. Klinkerio plytelės yra daug lengvesnės nei plytos, todėl tinka tvirtinti ant dvisluoksnių sienų šiltinimo. Tuo tarpu plytos yra dažniausiai naudojamos kaip izoliacinė danga trisluoksnėms sienoms. Klinkeris klojamas ir sujungiamas naudojant jam skirtus skiedinius. 

Mediena

Lentos, pagamintos iš eglės, pušies, maumedžio ar egzotiškų rūšių, yra vienos pagrindinių pastatų fasadų apdailos priemonių. Jos atrodo natūraliai bei estetiškai ir yra lengvai tvirtinamos. Tačiau turi ir vieną trūkumą – kad kaip įmanoma ilgiau jomis galėtumėte džiaugtis ir gėrėtis, jomis reikia gana dažnai rūpintis: lakuoti, impregnuoti ir kitaip prižiūrėti. 

Bet ką daryti, jei savo namuose norite puoselėti natūralumo idėją, tačiau gąsdina mintis, jog kasmet reikės kartoti vis tuos pačius veiksmus medienai išsaugoti? Ar teko kada nors girdėti apie degintą pušies, eglės ar maumedžio medieną? Taip, namo apdaila gali būti kitokia.

Kas yra deginta mediena?

Degintos medinės lentos Lietuvoje yra inovacija, turint omenyje, kad šio unikalaus medienos apdirbimo būdo išradėjai japonai tuo naudojasi jau šimtmečius. Nors neapdorota medinė lenta gali atrodyti įprastai ir kiek senamadiškai, deginta medinė lenta yra moderni alternatyva kitoms  pastatų fasadų apdailos priemonėms.

O atsirado šis medžio apdirbimo būdas, iš esmės, tik per atsitiktinumą. Kadaise japonai namus statė tik iš medienos. Ilgainiui pastebėjo, kad, kilus gaisrui, ugnies paliestos medinės statybinės medžiagos yra atsparios vandeniui, kenkėjams, grybeliams, bet svarbiausia – antrą kartą sudegusios medinės lentos nebeužsiplieskia ugnimi. Taigi praktikoje išpuoselėtas šis medžio apdirbimo būdas įgavo Shou Sugi Ban pavadinimą. 

Be to, kad degintos medienos degumo lygis yra sumažinamas iki minimalaus lygio ir yra atsparus vandeniui, drėgmei, kenkėjams, grybeliams ir kitiems mikroorganizmams, ji taip pat yra universali statybinė medžiaga, kuri dėl savo išskirtinių savybių tinka tiek viduje, tiek lauke. Norite, kad jūsų namo ar komercinio pastato fasadas atrodytų išskirtinai, kokybiškai ir tiesiog nepriekaištingai? Degintos medinės dailylentės fasado apdailai yra tai, ko jūs ieškote. Medinė apdaila visada buvo populiari, tačiau su šiuo, Lietuvoje nauju, medžio apdirbimo būdu pastatų fasadų apdaila kartu su SUGI BAN WOOD įmone persikelia į kitą lygį! Daugiau jokio priverstinio rūpesčio apdailos medžiagomis ir baimės, kad gali tekti apdailą atlikti iš naujo vos po kelių metų. Dar geriau – pasirinkdami namo fasadą sutvarkyti naudojant degintas medines lentas, jūs nekenkiate gamtai ir savo sveikatai – tai ekologiškas medžio apdirbimo procesas, kurio metu nėra naudojamos jokios cheminės medžiagos, galinčios pakenkti Žemei arba aplinkinių sveikatai. 

Kodėl deginta mediena yra geriausias pasirinkimas fasado apdailai?

Kaip jau minėjome, medinės degintos lentos yra puiki idėja atsinaujinti savo namų ar komercinių pastatų fasado vaizdą, kadangi yra atsparios daugeliui išorinių veiksnių. Visa tai garantuoja šios fasado apdailos medžiagos ilgaamžiškumą. Vieną kartą priėmus sprendimą ir investavus į kokybišką fasado vaizdą, jums nebereikės sukti galvos artimiausią dešimtmetį. Ši moderni apdailos medžiaga gali būti naudojama įvairiausiais būdais: horizontaliai, vertikaliai ar įstrižai – galutinį rezultatą lems jūsų vaizduotė. Dar geriau – ją galite naudoti tiek karkasinio tipo namui apdailinti, tiek mūrinio tinkuoto namo fasadui – ji universali. 

Nereikėtų pamiršti ir estetinės degintos medienos vertės, kuri yra tokia pati svarbi kaip ir techninės jos savybės. Daugelis žmonių sukoncentruoja savo dėmesį tik į namo interjerą, pernelyg negalvodami apie namo išorinį vaizdą. Tačiau iš lauko pusės namas turėtų atrodyti taip pat nepriekaištingai. Kad tą pasiektumėte, jums būtina priimti unikalius ir išskirtinius sprendimus, tokius kaip degintos medinės lentos, unikaliam namo išorės vaizdui sukurti.

Kai kalbame apie medinio fasado galimybės eksterjero dizaino prasme, jos prasideda ties natūralios medienos spalva ir baigiasi įvairių spalvų dažais dažytomis medinėmis dailylentėmis. Tačiau deginta mediena šiuo klausimu itin išsiskiria. Pamirškite dažus, nes tai, ką gali sukurti ugnies liepsnos, nesukurs joks lakas ar net brangiausi dažai. 

Medinė lenta, deginama, išryškina savo unikalius ir nepakartojamus raštus, nes medžio struktūra ima aižėti vos tik ją paliečia kaitrios liepsnos. Šis japoniškas medžio konservavimo būdas yra lankstus, kadangi galima reguliuoti ugnies intensyvumą, o tai, savo ruožtu, gali pasiūlyti jums tūkstančius skirtingų galutinio medienos vaizdo variacijų: nuo švelniai ugnies paliestų medinių lentų iki stipriai sudegusių, apanglėjusių ir krokodilo odą primenančių, juodų it smala lentų. Medinio fasado vaizdas neturi būti nuobodus, kai turite galimybę įsigyti degintos medienos – eglės, pušies ar net egzotinio maumedžio – lentų.

Namo fasado apdaila – kiek tai kainuoja?

Tikslią fasado kainą sunku apskaičiuoti, tačiau įmanoma. Kaip jau minėjome anksčiau, šiuo metu itin populiaru pastatų fasadų apdailai naudoti kelių skirtingų medžiagų derinius. Apskritai fasado apdailos kaina priklauso nuo keletos bendrinių veiksnių, tokių kaip medžiagų rūšis ir jų kaina. Kiti kainos veiksniai yra medžiagų apdirbimo būdas, naudojamos papildomos priemonės, tokios kaip lakas, alyva, impregnantas ar kitos priemonės. 

Kalbant išskirtinai apie SUGI BAN WOOD produkciją, kuri idealiai tinka namo ar komercinio pastato fasado apdailai atlikti, jos kaina priklauso nuo to, kokią medienos rūšį pasirinksite –  eglę, pušį ar egzotinį Sibiro maumedį, taip pat nuo apdirbimo lygio, ar degintos medinės lentos buvo šukuotos vieną kartą, o gal du kartus. Kainai įtaką daro ir papildomų priemonių naudojimas, norint sustiprinti esamas degintos medienos savybes. 

Norite sužinoti, kiek jūsų pastato fasado apdailai atlikti kainuotų deginta mediena iš SUGI BAN WOOD? Tiesiog užpildykite formą mūsų internetinėje svetainėje. Pateikę visus reikalingus duomenis, mūsų specialistai perskaičiuos jums optimaliausią galutinę kainą. Esame tam, kad padėtume jums įgyvendinti unikaliausius projektus, neturinčius analogų.

Gauti pavyzdį

Užpildykite formą ir per 2-3 d.d. atsiųsime medienos pavyzdžių dėžutę

GET STARTED

0$

Ačiū! Medienos pavyzdžius atsiųsime per keletą dienų


The final estimated price is :


Summary

Description Information Quantity Price
Discount :
Total :

Skaičiuoti kainą

Užpildykite formą ir sužinokite degintos medienos kainą jūsų projektui. Jeigu neradote jums reikiamų matmenų – susisiekite apačioje esančiais kontaktais ir pateiksime individualų pasiūlymą. Visos kainos nurodytos be PVM

GET STARTED

0$

Ačiū, susisieksime su jumis per 1-2 d.d.


KAM NAUDOSITE?

Fasadas

Terasa

Stogas

Tvora

Interjeras

Pasirinkite vieną iš variantų

PASIRINKITE

Pasirinkite vieną iš variantų

PASIRINKITE PROFILĮ

PUSĖ ŠPUNTO VERTIKALIAI

PUSĖ ŠPUNTO HORIZONTALIAI

STAČIAKAMPIS – PAR

ROMBAS

TAŠELIS

NEŽINAU

Pasirinkite vieną iš variantų

KOKIA SPALVA DOMINA?

1 kartą šlifuota mediena

2 kartus šlifuota mediena – WINDY + 2 Eur

Pasirinkite vieną iš variantų

Kiek kv. m.?


Pasirinkite vieną iš variantų

PASIRINKITE

Pasirinkite vieną iš variantų

PASIRINKITE

Pasirinkite vieną iš variantų

PASIRINKITE

Pasirinkite vieną iš variantų

PASIRINKITE

Pasirinkite vieną iš variantų

Preliminari kaina

Preliminari kaina

Užpildykite kontaktų formą ir atsiųsime jums tikslų kainos pasiūlymą
Santrauka

Aprašymas Informacija Kiekis Kaina
Nuolaida:
Iš viso:

Rekvizitai:

Kontaktai verslui:

Kontaktai privatiems:

Sekite mus socialiniuose tinkluose: